Vedic Art odmieni Twoje życie i pomoże Ci żyć szczęśliwie, radośnie i bardziej świadomie.

Sztuka wedyjska to wiedza, która narodziła się ponad 5000 lat temu. Początkowo przekazywana był ustnie, a później znalazła swoje miejsce w Wedach, świętej księdze hinduizmu. Sztuka wedyjska to starożytna praktyka, która w prosty i naturalny sposób pomaga obudzić twórczą moc drzemiącą w każdym człowieku. Przez wieki używali go jedynie jogini i osoby biegłe w sanskrycie. Pod koniec lat 80. Maharishi Mahesh Yogi, założyciel Medytacji Transcendentalnej, postanowił dostosować jej podstawy do potrzeb cywilizacji zachodniej, przekazując je jednemu ze swoich uczniów, szwedzkiemu malarzowi Curtowi Källmanowi. Tak narodziła się Vedic Art, metoda, która pozwala każdemu za pomocą farby i pędzla dotrzeć do własnej głębi i odkryć wspomnienia stworzenia. Curt Källman spędził 14 lat na opracowywaniu tej metody. W wyniku całkowitego poświęcenia i lat praktyki stworzył genialną, prostą i skuteczną metodę. W 1988 roku pierwszym ludziom przedstawił jej potencjał. – Sztuka wedyjska nie jest ideologią, religią czy filozofią. Jest to wiedza o naturze i prawach wszechświata, sposób na osiągnięcie wyższej świadomości poprzez twórczość, nie wymagającą żadnych umiejętności ani umiejętności warsztatowych. To osobisty proces, dzięki któremu możesz wyrazić swoją osobowość bez żadnych oczekiwań i wymagań. Dziś setki tysięcy ludzi w całej Skandynawii prowadzą ten styl życia. Twierdzą, że gdyby lekarze zamiast przepisywać leki, przepisywali swoim pacjentom farby i pędzle, opieka zdrowotna nie byłaby już potrzebna, a syndrom „wypalenia” zniknąłby całkowicie. To bardzo proste narzędzie pozwala bez żadnych umiejętności i specjalnych zdolności rysunkowych odzyskać pamięć o Twoim osobistym procesie twórczym i przełożyć go na wszystkie obszary naszego życia. Często słyszymy, że cała wiedza jest w nas, ale dostęp do niej nie jest łatwy. Z pomocą sztuki wedyjskiej staje się to łatwe i dzieje się automatycznie, aktywnie uczestnicząc w procesie stopniowego dochodzenia do własnej głębi i „zapomnianych wspomnień”. Nie potrzebujesz żadnego wcześniejszego doświadczenia ani umiejętności, aby dołączyć do grupy wolnych i kreatywnych ludzi.

Vedic Art – Sztuka otwarcia na twórczość, sztuka osobistego przebudzenia, odkrycia własnego potencjału, rozwoju duchowego i odnalezienia drogi do Źródła.

To nieograniczony, nieokiełznany sposób wyrażania siebie w nieograniczonej, kierowanej sercem twórczości. Znajomość sztuki wedyjskiej ma zastosowanie we wszystkich obszarach życia, pozwalając znaleźć najlepsze rozwiązanie, a sztuka wedyjska opiera się na spontanicznym rysowaniu lub malarstwie, gdzie nie liczy się ani technika, ani umiejętności, ale sam akt tworzenia polega na wyrażeniu swoich uczuć. Mędrcy Indii już tysiące lat temu zauważyli, że sztuka i życie są ze sobą tak ściśle powiązane, że czasami nie da się ich rozdzielić, dlatego mówili o „sztuce życia”. – Sztuka wedyjska nie jest ideologią, religią czy filozofią. Curt Källman wyjaśnia, że ​​jest to wiedza o naturze i prawach wszechświata, metoda osiągania wyższej świadomości poprzez kreację i nie wymaga żadnych umiejętności ani podstawowych umiejętności warsztatowych. – To osobisty proces, dzięki któremu możesz wyrazić swoją osobowość bez żadnych oczekiwań i wymagań.

ZOBACZ WIĘCEJ: Etap po etapie: Praktyczny przewodnik po metodzie Vedic Art

Doświadczenie swobodnego malowania zmienia życie na lepsze.

17 zasad sztuki wedyjskiej to mapa nawigacyjna, która może pomóc każdej osobie znaleźć swoją wewnętrzną „drogę do domu”. Zasady te są ze sobą powiązane niczym ogniwa w łańcuchu, gdzie każda kolejna zasada rodzi się z potrzeb poprzedniej. Razem tworzą doskonałą całość ilustrującą proces twórczy, nie tylko w malarstwie, ale we wszystkich dziedzinach życia. – Nie można o nich przeczytać w żadnej książce, bo ich zrozumienie wymaga odpowiedniego odbioru i skupienia, dania sobie czasu na ich wewnętrzne poczucie. Samo ich przeczytanie to tylko seria pustych słów. Dopiero na warsztacie nabierają sensu i głębokiego znaczenia. Oddzielny proces rozpoczyna się od uczestników, otwierając kolejne drzwi do źródeł, abyśmy mogli pozostać w kontakcie. Powstaje wówczas obraz bezpośrednio z naszego wnętrza, co jest odzwierciedleniem samego procesu tworzenia. Dlatego na warsztatach Vedic Art nie uczymy technik malarskich czy metod naśladowania otaczającej nas przyrody, ale raczej przenosimy na płótno istotę procesu twórczego. – Sztuki wedyjskie prowadzą do rozwoju i doskonalenia ludzkości poprzez synchronizację półkul mózgowych i ich większe wykorzystanie. Uświadamia nam, że nasze zdolności twórcze pozwalają nam być nieskończenie kreatywnymi we wszystkich obszarach życia. „Malarstwo to po prostu sposób na poznanie siebie i głębokie przeżycie” – powiedział Kurt Kalman. Sztuka wedyjska nie jest formą terapii. Celem terapii jest oczyszczenie, a sztuka wedyjska dotyczy kreatywności, ale malowanie może również doprowadzić do oczyszczenia. W miarę jak wchodzisz coraz głębiej w swoją istotę, w swoje wnętrze za pomocą Kluczy Sztuki Wedyjskiej, możesz natknąć się na różnego rodzaju przeszkody, lęki, blokady, które utrudniają Ci życie i wtedy musisz się z nimi skontaktować. Poczuj to i rysuj dalej, a nastąpi uzdrowienie.

Sztuka wedyjska to sztuka przebudzenia.

Używamy wielu słów do manipulacji. W dzisiejszych czasach ludzie to ludzie, którzy mają. Im więcej mają, tym więcej chcą mieć. Myślą, że sprawi im to radość. Pogoń za posiadaniem, czyli za tym, co zewnętrzne, oddala nas od nas samych. Aż pewnego dnia nasze ciało nagle odmawia posłuszeństwa (chorujemy), lub po prostu odmawia posłuszeństwa, co nazywa się wypaleniem. Życie nie jest już przyjemne i wszędzie widzimy tylko problemy. Osoba samoświadoma wie, jak cieszyć się życiem, bo wie, co jest dla niej prawdziwym bogactwem, a nie fantazją. Osoba samoświadoma i znająca siebie wie, jaka jest wyjątkowa. Zna swój potencjał i wie, jak go wykorzystać. Świadomy człowiek wie, że winowajcą jest nikt inny, on sam jest ofiarą, ale wszystko w co się angażuje, jest dla niego darem, możliwością zobaczenia siebie i przebaczenia. Stania się osobą, jaką chce być. Wszyscy mają wszystko dla siebie i nikogo nie trzeba niczego uczyć. Należy tylko pamiętać o tym, o czym zapomnieliśmy. Wiedza mówi nam, jak za pomocą zasad Vedic Art możemy przeprowadzić się przez Jaźń – jedność z tym, co jest wiecznie obecne w każdym z nas. Nie trenujemy żadnej techniki, ona po prostu w nas rośnie, mamy ją, tylko jak ją wydobyć? – Vedic Art nam w tym pomaga. Aby wziąć udział w tego typu warsztatach, nie potrzebujesz żadnego doświadczenia ani talentu. Podczas demonstracji dowiesz się, że taką decyzję może podjąć każdy. Posłuchaj ponad 5000 letniej mądrości wedyjskiej oraz ogromnego wpływu i znaczenia, jakie ta sztuka ma na współczesnych praktykujących. Sztuka wedyjska to swobodny sposób życia w harmonii z naturą i prawami wszechświata. Vedic Art odmieni Twoje życie i pomoże Ci żyć szczęśliwie, radośnie i bardziej świadomie.

Jacek Wojciech Poteralski www.vedicart.pl

NAJNOWSZE WPISY

  • Vedic Art – sedno sprawy.
    Pewnego razu żył mały mnich, który cały dzień pilnie się uczył, ale nie nauczył się wszystkiego. Był bardzo smutny. Poszedł do swojego mistrza i powiedział: Jest zbyt wiele nauk i nie mogę ich wszystkich opanować. Wygląda na to, że nie mogę już być mnichem. To mistrz odpowiedział: Nie martw się – aby być wolnym, wystarczy opanować tylko jedną rzecz...
  • Sztuka Wedyjska: Styl Życia XXI Wieku
    Sztuka wedyjska to wiedza, która narodziła się ponad 5000 lat temu. Początkowo przekazywana był ustnie, a później znalazła swoje miejsce w Wedach, świętej księdze hinduizmu. Sztuka wedyjska to starożytna praktyka, która w prosty i naturalny sposób pomaga obudzić twórczą moc drzemiącą w każdym człowieku. Przez wieki używali go jedynie jogini i osoby biegłe w sanskrycie.
  • Etap po etapie: Praktyczny przewodnik po metodzie Vedic Art
    Vedic Art opiera się na indywidualnym podejściu do procesu twórczego. Każdy artysta jest zachęcany do eksperymentowania, odkrywania i tworzenia na swój sposób. Brak sztywnych ram pozwala na większą swobodę i autentyczność w twórczości.